Strona główna
Tydzień dla bezpieczeństwa
Nasza Szkoła bierze udział w organizowanym przez MEN programie "Tydzień dla bezpieczeństwa".
Dlaczego to ważne?
Kończy się rok szkolny, uczniowie będą korzystać z wakacyjnych aktywności – to kluczowy moment dla przypomnienia zasad bezpieczeństwa.
Integracja różnych obszarów (cyfrowe, psychiczne, drogowe i fizyczne) uczy całościowego podejścia do bezpieczeństwa.
Koło turystyczne ponownie na szlaku
313 czerwca ostatni raz w tym roku szkolnym uczniowie z Koła Turystycznego ruszyli na pieszy szlak, postanowili przemierzać najbliższe okolice. Wyruszyli więc na trasę Biertowice – Izdebnik – Podchybie – Izdebnik –Biertowice. Tym razem droga nie była wymagająca, ani zbyt długa. Na trasie wycieczki mieli okazję podziwiać piękne widoki Beskidu Makowskiego oraz majaczącą w oddali Babią Górę. Zachwyciła ich również panorama Biertowic, po raz pierwszy widziana z Podchybia. Podobnie, jak na poprzedniej wyprawie spotkaliśmy zwierzęta, tym razem były to śliczne kozy. Dużo radości sprawiło wędrowcom zrywanie poziomek prosto z krzaczków i spożywanie ich na miejscu. Do zobaczenia na szlakach po wakacjach.
Wycieczka do Cieszyna i na Szyndzielnię
W dniu 10 czerwca uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w wycieczce do Cieszyna oraz w okolice Bielska-Białej. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania malowniczego Cieszyna – miasta położonego przy granicy z Czechami, bogatego w historię i piękną architekturę. Przeszliśmy przez rynek z zabytkowymi kamienicami, odwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe, gdzie podziwialiśmy słynną Rotundę św. Mikołaja – jeden z najstarszych zabytków romańskich w Polsce, a z Wieży Piastowskiej zachwycaliśmy się panoramą Cieszyna i okolic. Oglądaliśmy również Studnię trzech braci i malowniczą Wenecją Cieszyńską. Po zwiedzaniu Cieszyna udaliśmy się w kierunku Bielska-Białej, gdzie odpoczywaliśmy grając w kręgle. Następnie ruszyliśmy w kierunku gór rozpoczynając wyprawę na Szyndzielnię – którą zdobyliśmy korzystając z nowoczesnej kolei gondolowej, podziwiając z niej piękne widoki na okoliczne pasma górskie. Na szczy
Wycieczka do Zakopanego
5W ramach szkolnej wycieczki wybraliśmy się do pięknego Zakopanego – miasta położonego u stóp Tatr, pełnego niezwykłego klimatu i kultury góralskiej.
Pierwszym punktem naszego programu było Muzeum Kornela Makuszyńskiego, znajdujące się w willi Opolanka. Poznaliśmy tam ciekawą historię życia autora "Przygód Koziołka Matołka" oraz jego dorobek literacki. Po zwiedzaniu uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle, podczas których tworzyliśmy własne prace z motywami góralskimi – była to świetna okazja, by nauczyć się tradycyjnej techniki zdobienia i poczuć się jak prawdziwi artyści.
Dzień dziecka
Dnia 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka na boisku trawiastym w Biertowicach odbył się wyjątkowy piknik pełen atrakcji i radości. Na dzieci czekały kolorowe dmuchańce, gdzie mogły skakać i bawić się bez końca. Każdy mógł skosztować waty cukrowej.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze strażakami. Dzieci miały okazję nie tylko porozmawiać z bohaterami w mundurach, ale również wejść do prawdziwego wozu strażackiego i obejrzeć jego wyposażenie z bliska.
Na turystycznych szlakach Małopolski
24 maja koło turystyczne działające w naszej szkole, po zimowej przerwie, ponownie ruszyło na szlaki turystyczne Małopolski. Tym razem nasza piesza wędrówka wiodła czerwonym szlakiem z Zawoi Centrum do Suchej Beskidzkiej. Podczas wędrówki podziwialiśmy piękne widoki Beskidu Żywieckiego z jego największym szczytem - Babią Górą. Przeżyliśmy również chwile napięcia, gdy tuż przed nami, w odległości około 20 m naszą drogę przecięła duża rodzina dzików. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję na żywo oglądać te zwierzęta. Z Suchej do Biertowic dotarliśmy już busem, zmęczeni, ale odprężeni i zadowoleni.
Światowy Dzień Bez Tytoniu
Światowy Dzień Bez Tytoniu to coroczne wydarzenie, które przypada 31 maja. W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole w dniu 29 maja gościliśmy panią Joannę Gaździk z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Myślenic, która prowadziła zajęcia w klasach IV i VI. W klasie IV spotkanie z panią Joanną było podsumowaniem programu "Bieg po zdrowie", w którym klasa w ramach profilaktyki antynikotynowej wzięła udział w tym roku szkolnym. Na zajęciach zostały uczniom przybliżone problemy związane z e-papierosami. Na zakończenie dzieci rozwiązywały quizz. Wszyscy uczestnicy programu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwyciężcy konkursu nagrody.
Żonkile - bardzo serdecznie dziękujemy!
Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności Dyrekcji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie za piękny dyplom, który nasza szkoła otrzymała w ramach podziękowania za udział w akcji, upamiętniającej 82. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wartościowego, ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Wydarzenie objęte było patronatem honorowym Minister Edukacji i Prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Dziękujemy!
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego pt. “Kocham Cię Polsko” dla przedszkolaków
Gminny Konkurs Plastyczny pt. “Kocham Cię Polsko” został rozstrzygnięty.
Jego organizatorem było Przedszkole Samorządowe w Biertowicach. Konkurs został przygotowany przez wychowawcę panią Agnieszkę Kuźniar i pedagoga szkolnego panią Paulinę Sutor- Głodzik.
Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: samodzielność, zgodność z tematem, staranność wykonania, pomysłowość, kreatywność, różnorodność w zastosowaniu technik i materiałów.
Nagrody otrzymali:
W kategorii dzieci 3,4 letnich:
I miejsce: Marzena Skałka (PS w Rudniku)
Ii miejsce: Bruno Blak (PS nr 1, w Sułkowicach)
Iii miejsce: Olga Biela (PS nr 1, w Sułkowicach)
Wyróżnienie: Wiktor Widlarz (PS w Biertowicach)
W kategorii dzieci 5,6 letnich:
I miejsce: Magdalena Kąkol (PS w Krzywaczce)
II miejsce: Tobiasz Król (PS nr 2, w Sułkowicach)
III miejsce: Miłosz Światłoń (PS nr 1, w Sułkowicach
Wyróżnienie: Jan Budzoń (PS nr 2,
Występ uczniów naszej szkoły podczas obchodów 50- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertowicach
W sobotę, 10 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Biertowicach uroczyście obchodziła 50 - lecie istnienia. Młodzież, należąca do koła teatralnego, działającego w naszej szkole, wraz z uczniami z klasy pierwszej i drugiej, którzy tańcem i śpiewem uświetnili nasz występ, przedstawiła sztukę teatralną Krótka historia o długiej podróży. Młodzi ludzie zaprezentowali w ten sposób legendę o Wicku i powstaniu Biertowic. Całości dopełnił udział młodych muzyków, dzięki którym ze sceny popłynęły melodie grane na trąbce i skrzypcach.
Apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja
„Polska pachnie bzami” – taki tytuł nosiło przedstawienie wykonane 28.04.2025r. przez kl. IV i V z okazji 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Akcja przedstawienia rozgrywała się na tarasie dworskim przyozdobionym bzami, gdzie o Polsce rozprawiali: Ignacy Potocki (w tej roli Antoni T.), Hugo Kołłątaj (Aleksander M.) i poeta (Borys Cz.). Rozmawiali o tym, co należy zrobić, aby uratować ojczyznę, a później byli uczestnikami uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. W przedstawieniu wystąpiły również dziewczynki w kolorowych sukniach, z wiankami na głowach i mieczami w dłoniach, które odegrały role Poezji walczących za ojczyznę. Całe przedstawienie zakończyło się scenką, podczas której pani szlachcianka (Aleksandra B.) wytłumaczyła chłopom, co to jest konstytucja i jakie prawa zawiera.
Dni Funduszy Europejskich w Suchej Beskidzkiej
Szanowni Państwo!
Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Łukasz Smółka, zaprasza na Dni Funduszy Europejskich do Suchej Beskidzkiej.
Na 10 maja br. w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej zaplanowano wiele atrakcji: zwiedzanie Zamku, lekcje archeologii i architektury, zabawy i konkursy sportowe z nagrodami. Szczegółowy plan wydarzenia oraz grafikę promocyjną załączam do wiadomości e-mail. Informacja prasowa: https://www.fundusze.malopolska.pl/aktualnosc/11439-odkryj-fundusze-europejskie-w-malopolsce
Mamy to! Wyniki szkolnego konkursu na najciekawszy projekt książkowej okładki
Niezmiernie miło nam ogłosić, iż poznaliśmy laureatów szkolnego konkursu na najciekawszą okładkę. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie okładki do książki własnego autorstwa - należało zatem wykazać się nie tylko talentem plastycznym, ale i pomysłowością, kreatywnością, bogatą wyobraźnią oraz znajomością najnowszych bibliotecznych trendów! Szacowne jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż uczennice i uczniowie naszej szkoły bardzo poważnie potraktowali to wyzwanie - wpłynęło bardzo wiele pięknych prac, spośród których wybraliśmy siedem. Urzekły nas starannością wykonania, oryginalnością i niebanalnym konceptem. Chętnie przeczytalibyśmy książki o tak niezwykłych okładkach.
Warsztaty ekologiczne
W naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty ekologiczne, w których wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klas 1–3. Tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwą leśną krainę, pełną zapachów natury, ciekawostek o zwierzętach i ekologicznych inspiracji.
Uczniom najbardziej podobała się prezentacji poroża – dzieci mogły z bliska zobaczyć prawdziwe poroża jelenia i sarny. Prowadzący opowiadał o tym, do czego służy poroże, jak często jest zrzucane i jak można je rozpoznać.
Sprzątanie Świata
W piękny, kwietniowy dzień uczniowie z klas 1-3 wyruszyli na wyjątkową lekcję poza murami szkoły - wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata organizowanej przez Urząd Miejski w Sułkowicach.
Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, z ogromnym zapałem ruszyli porządkować boisko zielone. Dzieci z zaangażowaniem zbierały plastikowe butelki, papierki i inne odpady, które nie powinny znaleźć się w przyrodzie.
Niebieskie Igrzyska – wydarzenie sportowe
24 kwietnia, w słoneczny dzień uczniowie z klas I – III zebrali się na zielonym boisku, ubrani w kolorowe stroje sportowe i z uśmiechami na twarzach. Na początku wszyscy wspólnie wykonali rozgrzewkę polegającą na sprzątaniu naszej okolicy.
W tym roku wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ odbywało się w ramach Niebieskich Igrzysk – ogólnopolskiej inicjatywy, której celem jest budowanie świadomości na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji, empatii i integracji wśród dzieci. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy z nas jest inny, ale równie ważny, i że sport łączy wszystkich – niezależnie od tego, kim jesteśmy.
Logowanie
Adres do e-Doręczeń
AE:PL-53032-57825-ASGVS-21
Numer konta Rady Rodziców
Rada Rodziców przy ZPO w Biertowicach
nr 03 8589 0006 0170 0810 0522 0001
Godziny dzwonków
Poniedziałek 07.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych